Esenyurt Belediye Başkanı Özer: ‘Birleşin, kooperatifler kurun’

Esenyurt Belediyesi’nin Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlerin ürettiği el emeği göz nuru ürünler, Kadın ve Sanat Sergisi’nde Esenyurtluların beğenisine sunuldu.

Serginin açılışını gerçekleştiren Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, kadınların bir yıl boyunca emek harcayarak ürettiği tel kırma, takı tasarım, nakış, punch nakışı, şiş tığ örücülüğü, tasarım kıyafetler gibi ürünleri tek tek inceledi.

ANKA’nın haberine göre, kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanması ve sanat alanında gelişmelerini desteklemek amacıyla merkezdeki eğitimlerin artarak devam edeceğini belirten Özer, şöyle devam etti:

“Kadın demek el emeğini ortaya çıkaran hüner demek. Kadın varsa hayat var, kadın yoksa hayat yok. Onlar bizim mor çizgimiz. Kadınlara her alanda sonsuz destek sözü veriyorum.”

‘KADIN KOOPERATİFLERİNİ ARTIRMALIYIZ’

Kadınlara kendilerini geliştirmeleri ve emeklerini kazanca dönüştürmeleri konusunda destek vereceğini vurgulayan Başkan Özer, “Burada çok değerli kadınlarımızın harika el işlerini gördüm. Gerçekten büyük yetenek. Tabii bu ürünleri yapmak ve sergilemek hüner ama alıcısıyla buluşturmak başka bir hüner. O nedenle biz kadınlarımızın bu hünerlerinin hem oluşmasında hem sergilenmesinde hem de pazarlanmasında yardımcı olacağız. Kadın kooperatiflerini de artırmamız gerekiyor. Buradan da size çağrım: Değerli kadınlar birleşin, kendi aranızda kooperatifler kurun. Biz belediye olarak size sonsuz destek sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘ÜRÜNLERİMİZİ SERGİLEMEK BİZE GURUR VERİYOR’

Aldığı eğitimin kendisi için çok faydalı olduğunu belirten kursiyer Nesrin Pulica, “Kurslar bizim için çok güzel. Burada çok güzel vakit geçirdik, çok güzel dostluklar kurduk. Artarak devam etmesini diliyorum. Ürünlerimizi sergilemek de bize ayrı bir gurur veriyor. Kısa zamanda böyle ürünler yapabildiysek ilerleyen süreçlerde daha iyisini de yapabileceğimizi görüyoruz. Katkılarından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ’

Kursiyer Yasemin Omput ise “3 ay gibi kısa bir sürede birçok şeyi öğrendik. Buradan çok memnunum. Ürünlerimizin sergileniyor olması gurur ve heyecan verici. Kurslar, etkinlikler hepsi ayrı ayrı çok güzel. Bu imkanları bize sunan Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x